İyi bir bilgisayara sahip olmak iyi bir donanıma sahip olmanın yanı sıra doğru yazılımlara ve sürücülere de sahip olmayı gerektiriyor. HP support assistant aslında temele bu ihtiyacı gidermek için kullanılsa da aslında pek çok yardım bölümünü de içinde barındırıyor. Peki Support assistant yazılım ile ne yapabilir siniz?

  • Sisteminizi Güncel tutun; Eğer sisteminizdeki tüm bileşenlerin sürücülerinin güncel olup olmadığını merak ediyorsanız support assistant’ı çalıştırın;

Alttaki soldaki resimde görüldüğü gibi önce hangi ürünü güncelleştirmek istediğinizi seçiyorsunuz. Yeni güncelleme ile artık kullanıcı hesabı açarak bu hesaba bağlı olan diğer HP notebook’u da güncelleştirebilirsiniz.

Ürünü seçtikten sonra alttaki resimde görülen pencere açılmakta ve donanım güncelleştirmeleri taranmaktadır. herhangi bi güncelleştirme var ise buradan seçerek güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Sorunlar giderin;  Bilgisayarınızı kullanırken bir sıkıntı ile karşılaştıysanız sorun giderme sekmesine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bu kısımdaki başlıklardan birisi size uyuyorsa nasıl çözebileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

  • Pil Testi Yapın; Notebook kullanıcısı iseniz ve pil sürenizde çeşitli sıkıntılar yaşamaktaysanız sorun giderme sekmesinden pil denetimini yaparak mevcut pilinizde bir sıkıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Testi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelir ve size “Tamam” şeklinde uyarı veriyorsa pilinizde bir sıkıntı yoktur.

Eğer testin alt kısmındaki hakkında yazan kısma tıklarsanız o zaman sağ resimdeki bölüm açılır ve sık sorulan sorulardan bu test hakkında daha fazla bilgiye de sahip olabilirsiniz.

  • Uzaktan Yardım Alın; Bilgisayarınızda bir sorun var ama ne olduğunu bir türlü bulamıyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken support assistant uygulamasıında en üstte bulunan destek sekmesine tıklamak. Bu kısımda yine hangi ürün için destek almak istediğinizi seçiyorsunuz.

Daha sonra alt resimde gördüğünüz bölüm açılıyor. “HP destek ile irtibat kurun” bölümündeki “şimdi sohbet edin” seçeneğine tıkladıktan sonra kısaca sorununuzun ne olduğunu yazıyorsunuz. Bunun sonrasında bir sohbet ekranı açılıyor ve sorunuz ile ilgili canlı destek almanız sağlanıyor. Karşı taraftaki teknik personel eğer gerek duyarsa sizden onay alarak bilgisayarınıza uzaktan bağlanıyor ve sorununuza müdahale edebiliyor.

HP support assistant ile ilgili sık sorulan soruları buradan bulabilirsiniz.