Eşyalarını devamlı kaybeden, evde unutan insanlardan mısınız? O zaman size çağın icadı, yüzyılın buluşu bluetooth tracker tam size göre…

Reklam girişi gibi oldu biraz evet. Her ne kadar yüzyılın icadı olmasa da dalgın insanlara oldukça yardımcı olacağı kesin. Bluetooth tracker’ın temel amacı bağlı olduğu mesela anahtarlığınızdan , cüzdanınızdan uzaklaştığınızda sinyal veren küçük anahtarlık şeklinde ya da kart biçiminde olan cihazlardır.

Bluetooth çekim mesafesi çok yüksek olmadığı için eşyalarınızdan uzaklaştığınızda telefonunuzdan sizi uyaran bir yazılımı da bulundurabilir. Bazı trackerlar kendi üzerindeki hoparlörden de ses verirken bizim için en kullanışlı olanı telefonun uyarması olacaktır.

Bluetooth trackerların özellikleri arasında son bulunduğu konumu GPS üzerinde gösterme özelliği de mevcut. Aslında bunu anlık gps verisi göndererek değil telefondan son ayrıldığı konumu kaydederek yapıyor. Yani tracker hareket ettirilirse bulmanız mümkün olmuyor. Kullanım şekli olarak bir kaç örnek daha vermek gerekirse.

  • Köpeğinizin tasmasına bağlayabilirsiniz.
  • Destekleyen modellerle selfie çekebilirsiniz.
  • Çantanızın içine atıp yemek yediğiniz yerde unutma riskinden kurtulursunuz.
  • Otoparkta arabanızı bulmak için kullanabilirsiniz.
  • Bazılarında blutooth tekrar bağlandığında uyarı verme özelliği de var bu sayede havaalanında bagajınızı beklerken daha kolay bulabilirsiniz.
  • Bazı modellerde tracker üzerindeki küçük hoparlörden uyarı sesi de çıkıyor bu sayede evde kaybettiğiniz mesela anahtarlığınızı daha kolay bulabiliyorsunuz.

Bu ve benzeri amaçlar için kullanılabilmekte. Senaryoları çoğaltmak sizin de elinizde. Bazı ürünler kredi kartı boyutunda ve bunları cüzcanınızın içinde de taşımanız mümkün. Tabi bu tür ürünlerin fiyatları da daha pahalı.

Bu ürünleri internetten bulmanız mümkün.

görseller: aliexpress.com